im. Mikołaja Kopernika w Białogardzie

Rok szkolny 2014/2015
WYBORY
ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

"Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych"

J. Radziewicz

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Członkiem samorządu stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestajemy nim być w momencie, kiedy ją opuszczamy. Niestety wszyscy nie mogą zawsze odpowiadać za wszystko. Aby uniknąć chaosu, wymyślono wybory. Dzięki nim można powołać Zarząd Samorządu Uczniowskiego, który w naszym imieniu podejmować będzie wszelkie bieżące decyzje i będzie odpowiedzialny za koordynację działań ogólnoszkolnych. Aby zarząd właściwie spełniała swoją funkcję, powinien pochodzić z powszechnych i bezpośrednich wyborów ? tylko wtedy będzie miał wsparcie całej społeczności szkolnej i zaufanie uczniów.

Wyniki wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Aby spełnić oczekiwania naszych uczniów dnia 16 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły. Do wyborów zgłosiło się 8 kandydatów:BAJOR Aleksandra, KOZIEŁ Jakub, MOSKAL Nkola, OCHENKOWSKA Natalia, PENDER Aleksandra, PINKOS Wojciech, STACHOWICZ Kaja i STENDEL Aleksandra.

Z dniem 21 listopada 2012 roku powołano Zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013 w składzie:

PRZEWODNICZĄCY SU ? Aleksandra Stendel

ZASTĘPCAPRZEWODNICZĄCEGO SU - Aleksandra Pender