Szkoła Podstawowa nr 4
im. Mikołaja Kopernika w Białogardzie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Przeglądarka
dokumentów zapisanych
w formacie *.pdf
 
 
Licznik odwiedzin strony
(od 25.09.2012):
Liczniki odwiedzin
 
Bezpieczna strona
 
 

 
Struktura Rady Rodziców
 
 
Prezydium RR:
 
Anna Król - przewodnicząca 
Agnieszka Bajor - I zastępca przewodniczącej
Sylwia Jóźko - II zastępca przewodniczącej
Anna Pender - skarbnik
Magdalena Pawlicka - zastępca skarbnika

Komisja rewizyjna:

Beata Kucińska
Małgorzata Zarzecka
Anna Szajdecka
 
 
Sekretarz:
 
Iwona Czajkowska
Wioleta Dąbrowska.
 
 
 
 Przypominamy o możliwości ubiegania się o prowizje na cele klasowe.
Warunki przyznania takiej prowizji w tym roku szkolnym:
1) wpłata na konto RR do 31.12.2017 r. przynajmniej 80% wszystkich możliwych do uzyskania w danej klasie składek np. klasa liczy 20 osób - składka na RR za 1 dziecko wynosi 30 zł - w tej klasie możliwe jest uzyskanie 750 zł składek [25 x 30 zł = 750 zł] => aby otrzymać prowizję, klasa ta musi do 31.12.2017 r. wpłacić na konto RR przynajmniej 600 zł składek, co stanowi właśnie 80% wszystkich możliwych do uzyskania środków [750 zł x 80% = 600 zł]
2) złożenie do sekretariatu stosownego wniosku wraz ze zbiorczym zestawieniem wpłaconych składek (wniosek ten może złożyć skarbnik klasowy bądź wychowawca klasy).

Prowizja wynosi 20% wpłaconych przez daną klasę środków
- i tutaj znowu przykład -
nasza "przykładowa" klasa wpłaciła 600 zł, z tego wynika, że w odpowiedzi na złożony wniosek otrzyma 120 zł prowizji [600 zł x 20% = 120 zł].

Uzyskaną w ten sposób prowizję, można wydać na dowolnie wybrany cel klasy, bez potrzeby rozliczenia się przed Radą Rodziców (np. dofinansować: wycieczkę klasową, wyjście do kina, zakup materiałów pomocniczych dla dzieci, itd...).

 
Szybki dostęp do ważnych dokumentów
 

 

Miło nam, poinformować, że już wkrótce odbędzie się pierwszy w tym roku szkolnym bal.


BAL ANDRZEJKOWY

24 listopada 2017 r.


I grupa - klasy 1-4 będą bawić się w godzinach 15.45 - 17.45
II grupa - klasy 5-7 oraz klasy 2 i 3 gimnazjum będą bawić się w godzinach 18.00 - 20.00

Bal odbędzie się dla obu grup w budynku szkoły przy ul. Grunwaldzkiej.

Wszystkie klasy pierwsze, czwarte, piąte, klasę 6A i 6B prosimy o upieczenie po 2 ciasta z każdej klas oraz o wyznaczenie po 2 rodziców, którzy mogliby pełnić dyżur w czasie trwania balu.

Przed balem, z odpowiednim wyprzedzeniem, zostanie ogłoszony konkurs na ciasto andrzejkowe. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trakcie balu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym konkursie.

 


 
 
UWAGA!
 
Informujemy, że na podstawie dokonanych przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Małopolska" podliczeń, nasza szkoła w ramach akcji 1% odpisów za rok podatkowy 2016 otrzyma swój odpis w wysokości 629,50 zł.
Z uwagi na krótki termin rozliczenia, środki te zostaną przeznaczone na zakup nagród książkowych dla dzieci za wzorowe wyniki w nauce.

 
 
Konkurs dla rodziców

Drodzy Rodzice,
prosimy o pomysły na promocję zdrowego drugiego śniadania. To co dzieci przynoszą ze sobą do szkoły na drugie śniadanie w większości przypadków nie jest ani zdrowe, ani pożywne. Poza tym w dalszym ciągu część dzieci nie ma ze sobą nic do jedzenia. Pieniądze na jedzenie nie zawsze są przeznaczone na bułkę czy sok. Możemy coś w tej kwestii zrobić. Przed nami chłodne poranki, czas przeziębień i chorób. Zadbajmy o to by dzieci nie wychodziły z domu bez posiłku oraz żeby miały ze sobą drugie śniadanie. 
Czekamy na ciekawe pomysły. 
PS. Chodzi o to co możemy zrobić w szkole dla dzieci by zachęcić je do zdrowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków. A że bez rodziców w tej kwestii ani rusz... to żebyśmy i my mogli się w to zaangażować. Wszystkie pomysły zostaną spisane na listę i na zebraniu rodziców poddane dyskusji a potem w wyniku głosowania wybierzemy ten najciekawszy. Nagrodą dla zwycięzcy będzie książka Iwony Zasuwa "Smakoterapia". Tej pozycji chyba nie trzeba reklamować? 

 
Kolejne spotkanie Rady Rodziców
 
Najbliższe zebranie Rady Rodziców odbędzie się 30 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00.
.
Zapraszamy!
 
Apel Rady Rodziców

Rodzice i nauczyciele powinni być dla siebie sprzymierzeńcami, którzy dążą do stworzenia jak najlepszych warunków rozwoju dla swoich dzieci i wychowanków. Współpraca nauczyciela i rodziców musi opierać się na wzajemnym szacunku, świadomości roli, jaką sprawuje rodzic nad swoim dzieckiem oraz roli nauczyciela, któremu je powierza. Obie strony muszą traktować siebie partnersko, podchodzić z zaufaniem i życzliwością. Nauczyciel powinien sobie uświadomić, że to rodzic jest najważniejszą osobą w życiu dziecka a on jedynie wspiera rodzica w prawidłowym rozwoju jego pociechy.

Wsparcie szkoły ze strony rodziców jest nieocenione i znacząco może poprawić działanie szkoły, warunki nauki naszych dzieci oraz wspomagać ich rozwój i zainteresowania.

Wszyscy rodzice powinni wspierać edukację swoich dzieci. To dzięki naszej aktywności i zaangażowaniu możemy wspierać zadania jakie postawili przed sobą i nami - Rodzicami nauczyciele.

Wpłata każdej składki przyczynia się do realizacji kolejnych pomysłów i inicjatyw.

Szanując Państwa pieniądze, zawsze staramy się aby poczynione przez nas wydatki przyczyniały się do rozwoju jak największej liczby dzieci, czy też umilały im długie godziny spędzane w szkole. Dążymy do tego, aby nasze dzieci były zachęcane i motywowane do działań oraz odpowiednio nagradzane.

Zachęcamy też Państwa do czynnego zaangażowania się w życie szkoły. Jeżeli macie Państwo dostęp do jakichś gadżetów, fantów na nagrody czy też materiałów plastycznych lub moglibyście zaprosić do szkoły kogoś „ciekawego” lub w inny sposób wspomóc działalność szkoły – zapraszamy do współpracy.

Prosimy o dokonywanie wpłat na poczet Rady Rodziców. Te fundusze ZAWSZE WRACAJĄ DO NASZYCH DZIECI! Jednak bez Państwa zaangażowania żadne nasze działania dla naszych dzieci nie będą możliwe.

 
 
UWAGA!!! UWAGA!!!
 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Białogardzie informuje, że z dniem 26 listopada 2016 r. obowiązuje nowy numer konta bankowego.

SKO konto dla Rady Rodziców w Banku PKO Bank Polski SA

42 1020 2821 0000 1302 0123 2479
 

 

 
 
Wysokość składki na Radę Rodziców
 
Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 wynosi
 
30 zł.
 
Wysokość składki jest umowna i jeśliby ktokolwiek się zastanawiał czy wypada wpłacić mniej lub więcej, to potwierdzamy, że ... owszem wypada. Proszę się nie krępować, każda wpłacona przez Państwa złotówka jest dla nas cenna. Istnieje możliwość wpłaty składki na raty. To Państwo decydujecie kiedy i ile wpłacicie. My ze swojej strony gwarantujemy, że zgromadzone w ten sposób środki nie zostaną w żaden sposób zmarnowane.
 
 
Skarbników prosimy o sporządzenie listy osób wpłacających i systematyczne wpłacanie na konto Rady Rodziców zebranych składek po każdym zebraniu rodziców.
W tytule proszę koniecznie wpisać klasę, której dana wpłata dotyczy.

 
Wspierane przez Hosting o12.pl