im. Mikołaja Kopernika w Białogardzie

ul. Grunwaldzka 53

78-200 Białogard

e-mail: sp4bialogard@wp.pl

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Nr 2 w Białogardzie została zorganizowana z dniem 1 sierpnia 1956 r.

W dniu 1 września 1956 r. dokonano uroczystego otwarcia. Nie wszystkie sale lekcyjne były przygotowane do przyjęcia pierwszych uczniów. Trwały jeszcze prace wykończeniowe. Uczniowie uczyli się w innych szkołach. Dopiero 23 listopada 1956 r. rozpoczęto naukę we własnym gmachu. Pierwszym kierownikiem szkoły został p. Antoni Jaciubek.

W 18 salach lekcyjnych uczyło się 810 uczniów zorganizowanych w 23 oddziałach.
W szkole zatrudnionych było 24 nauczycieli.
W roku szkolnym 1957/1958 mury szkoły opuścili pierwsi absolwenci- uczniowie klas siódmych.
W roku szkolnym 1959/1960 szkoła zmieniła nazwę -Szkoła Nr 4 w Białogardzie.

4 marca 1967 r. nadano jej imię Mikołaja Kopernika. Komitet Rodzicielski ufundował sztandar. W ten sposób uczczono dziesiątą rocznicę istnienia placówki.

W roku szkolnym 1965/1966 w wyniku reorganizacji oświaty wprowadzona zostaje klasa ósma. Nowością od 1997 r. dla ósmoklasistów było badanie kompetencji po szkole podstawowej.

W historii szkoły zapisał się kolejny rok szkolny 1999/2000 w związku ze zmianą zgodnie z nową koncepcją systemu edukacji. Szkoła podstawowa obejmuje dwa etapy: pierwszy- kl. I-III, drugi- kl. IV-VI. Absolwenci będą kontynuować naukę w trzyletnim gimnazjum.

Szkoła od 50 lat zaznacza swoje miejsce w mieście i regionie.

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych imprezach, akcjach, olimpiadach przedmiotowych, konkursach, zawodach sportowych, osiągając znaczne sukcesy.

Wspierane przez Hosting o12.pl